طراحی سایت فروشگاهی و نکاتی که قبل و در حین طراحی باید رعایت کنید

دسته بندی :اینستاگرام ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ 182
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چه نکاتی دارد؟

طراحی سایت فروشگاهی حاوی نکاتی ساده اما با ارزش است و به شما درطراحی سایت فروشگاهی موفق کمک می کند. همچنین در افزایش فروش پیشرفت چشمگیری خواهیم داشت.

نکات قبل از طراحی سایت فروشگاهی

به این نکاتی که در بخش زیر عنوان می شوند و توضیحات کوتاهی هم به همراه دارند، توجه کنید. اگر این موارد رعایت شوند، یک سایت قوی و قدرتمند بدستان شما طراحی می شود که افزایش فروش شما را ضمانت خواهد کرد. فراموش نکنید که قبل از طراحی خود سایت، بهتر است اول نقشه آن را روی کاغد پیاده کنید. بعد از آن سراغ این ویژگی ها رفته و از آنان در طراحی سایت بهره گیری کنید.

دسترسی آسان :

اگر می‌خواهید وب سایت موفقی داشته باشید، باید سایت شما ویژگی مهمی را دارا باشد. آن هم ویژگی بسیار مهمی که اگر رعایت نکنید، کاربران زیادی را به راحتی از دست خواهید داد. خصوصیتی ساده ولی بشدت اساسی به نام دسترسی آسان. فراموش نکنید که بار ها و بار ها پیش آمده که در سایت های مختلف مخصوصا سایت های دولتی، به دلیل عدم وجود اطلاعات مورد نیاز، کلافه و بعضا منصرف می شوید. در خرید هم همینگونه است. اگر کلید خرید یا اطلاعات تماس در دسترس خریدار نباشد، امکان از دست دادن مشتری خیلی بالاست. در طراحی سایت فروشگاهی به این نکته توجه خاصی کنید و از آن غافل نباشید.

گرافیک :

توجه کنید؛ داشتن سایتی فقط با گرافیک بالا ملاک نیست. چه بسا سایت هایی با گرافیک پایین اما فروش بالایی وجود دارند. موضوع حائز توجهی است به شرط آنکه بقیه موارد رعایت شود. این موارد در قالب نکته اول به شما گفته خواهد شد.

نکته ۱ : به فونت ها، رنگ ها، فاصله بین خطوط، آبی بودن بعضی کلمات مهم، و نکاتی از این قبیل در طراحی سایت فروشگاهی توجه کنید.

نکته ۲ : امروزه گرافیک ها به سمت سادگی رفته و گرافیک پیچیده بدلیل سردرگمی کاربران، شانس فروش را کاهش می دهد.

تعادل محتوا :

این روز ها با توجه به اینکه اینترنت باعث سطحی شدن افراد شده، کاربران از محتوای کوتاه استقبال بیشتری می کنند. هرچند به عقیده من، محتوای تولید شده نه باید آنقدر کوتاه باشد که اعتقاد را از برخی مشتریان سلب کند ( یعنی در حد چند خط )، و نه آنقدر طولانی که کاربر خسته شود. متعادل نگه داشتن طول محتوا یکی از اصول موفقیت یک وبسایت خوب است. در اندازه و طول محتوا افراط و تفریط نکنید.

تذکر ! شما می توانید در ابتدای مقالات خود، جدول سرتیتر محتوا ها را قرار دهید تا کاربران به راحتی هر بخشی را که می خواهند مطالعه کنند. اینگونه می توانید راه حلی مناسب برای محتوا های طولانی پیدا کنید.

طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از سبک خاص :

ابزاری وجود دارد که به برندینگ شما به طور چشمگیری کمک می کند. یاد بگیرید از آنها به طور مناسب استفاده کنید. رنگ لوگوی شما که باید خاص و منحصر به فرد باشد، فونت وب سایت شما و پیروی از یک سبک خاص در زمینه طراحی و نگارش، همین ابزار هستند که بکار گیری آنها، راه طراحی سایت فروشگاهی را هموار تر خواهد کرد.

نکات مهم حین طراحی سایت فروشگاهی

اینک به سری نکات در حین طراحی سایت می رسیم. فراموش نکنید رعایت این نکات به اندازه نکاتی که قبل تر گفته شد، دارای اهمیت است. ما ده مورد از آنها را نام می بریم و در مقالات بعدی به آنها بیشتر می پردازیم. در طراحی سایت فروشگاهی سعی شود، سایت این ده مورد را دارا باشد؛

 1. صفحه اول
 2. درباره ما
 3. تماس با ما
 4. صفحه خدمات
 5. صفحه محصول
 6. صفحه پشتیبانی
 7. صفحه فرود
 8. صفحه ثبت نام
 9. صفحه پرداخت
 10. صفحه مقالات

در مقاله های آینده، هرکدام از موارد بالا را برایتان باز خواهیم کرد تا با ریز نکات آشنا شوید. با ما در گام های بعدی طراحی سایت فروشگاهی همراه باشید.

سایر مقالات

پیج اینستاگرام سایت دیجیتال آکادمی : Academy.dgtal

پگاه خادم

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه:
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
ارتباط زنده با مدیر سایت
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
معمولا در عرض چند دقیقه پاسخ می دهیم